Logo Unii Europejskiej wraz z napisem Unia Europejska

Port State Control

50 PSCC Gdańsk

Logo 50-tego Komitetu Paris MoU, granatowy napis z pomarańczową grafiką statku i dźwigu

 

W dniach 22 - 26 maja 2017 r. w Gdańskim Dworze Artusa odbyła się 50, jubileuszowa sesja Komitetu Paryskiego Memorandum (Paris MoU) połączona z 35 - leciem istnienia Organizacji oraz 25 - leciem uczestnictwa w niej Polski.

Otwarcie Komitetu przez Dyrektora Urzędu Morskiegow Gdyni, Pana Wiesława Piotrzkowskiego

Memorandum paryskie (ang. Paris Memorandum of Understanding on Port State Control) to międzynarodowe porozumienie administracji morskich państw Europy, Kandy i Rosji w sprawie regionalnego systemu kontroli statków obcych bander zawijających do ich portów. Rola i znaczenie Paris MoU dla Polski to nie tylko renoma, ale przede wszystkim bezpieczna żegluga gwarantowana poprzez kontrolę stanu technicznego i wyszkolenia marynarzy zgodnie z wymaganiami konwencji SOLAS, MARPOL, STCW i MLC.

Przedstawiciele Sekretariatu Paryskiego Memorandum i EMSA - stół prezydialny
Delegaci Państw Członkowskich Paryskiego Memorandum

Gościliśmy około 70 - ciu przedstawicieli administracji, Państw-Stron Paris MoU, Tokyo MoU, Black Sea MoU, Caribben MoU, Vina del Mar, US Coast Gard, oraz ILO, IMO i Komisji Europejskiej.

Spotkanie miało charakter corocznego podsumowania działalności inspekcyjnej statków zawijających do europejskich portów oraz nakreślenia polityki i strategii działania Organizacji na kolejne dekady.

W obradach Komitetu wzięli udział: przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowy Koordynator PSC oraz ekspert z Akademii Morskiej w Gdyni, którzy będą reprezentować Polskę i stanowić głos w dyskusji.

polska delegacja

Zdjęcie zbiorowe uczestników

Pliki do pobrania

  • 1. Prezentacja psc 06-2017

    • Plik pdf
    • 18.82 Mb
  • Autor wpisu
    Kinga Zak
  • Data utworzenia wpisu
    11 marca 2022
  • Zmodyfikowany
    13 czerwca 2022 przez admin