Aktualności

 • 20 marca 2023
 • Emilia Macholl

Obwieszczenie Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 marca 2023 r. o naborze na szkolenie kandydatów na pilotów morskich i praktyki pilotowe dla Stacji Pilotowej Portu Gdańsk w rejonie pilotowym Gdańsk – Elbląg na akweny wewnętrznych wód morskich Zalewu Wiślanego od granicy z Rosją oraz rzeki Elbląg z portem Elbląg. Termin składania dokumentów – 29.05.2023 r.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni ogłasza o nabór na szkolenie kandydatów na pilotów morskich i praktyki pilotowe dla Stacji Pilotowej Portu Gdańsk w rejonie pilotowym Gdańsk – Elbląg na akweny wewnętrznych wód morskich Zalewu Wiślanego od granicy z Rosją oraz rzeki Elbląg z portem Elbląg Termin składania dokumentów – 29.05.2023 r.

 • 17 marca 2023
 • Robert Mokrzycki

Zawiadomienie o drugim spotkaniu konsultacyjnym w ramach aktualizacji projektu planu ochrony obszaru Natura 2000 Ostoja w Ujściu Wisły PLH220044 oraz obszaru Natura 2000 Ujście Wisły PLB220004

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni wraz z Wykonawcami zapraszają na drugie spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w siedzibie Urzędu dnia 03.04.2023 w sali nr 027 (świetlica – poziom -1) przy ul. Chrzanowskiego 10 w Gdyni, o godz. 10.00.

 • 15 marca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Powołanie Zastępcy Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. Inspekcji Morskiej

Z dniem 15 marca 2023 roku, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk powołał Pana Piotra Gawrona na stanowisko Zastępcy Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. Inspekcji Morskiej. Akt powołania, w imieniu Pana Ministra, wręczył Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

 • 15 marca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Przed wakacjami plaża w Rewie wypięknieje

Jeszcze przed wakacjami, istniejąca plaża w Rewie zostanie poszerzona w ramach prac, prowadzonych na torze podejściowym do gdyńskiego portu. Powstanie także zupełnie nowa plaża, w miejscu, gdzie dotychczas jej nie było!

 • 21 lutego 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Usuniecie obiektów niebezpiecznych z Portu Północnego w Gdańsku

W środę, 22 lutego 2023 roku od godziny 8.00 prowadzona będzie operacja wydobycia niewybuchów z okresu II wojny światowej, zalegających w Porcie Północnym w Gdańsku. Usunięcie obiektów -  czterech bomb lotniczych, jest niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa żeglugi w tym rejonie. Operacja przewidziana jest na jeden dzień roboczy. W związku z powyższym, ustanowiono strefę bezpieczeństwa wzdłuż linii brzegowej na odcinku: Molo Gdańsk-Brzeźno (wejście na plażę nr 53)  - Ptasi Raj (wejście na plażę nr 18), w której obowiązywać będzie  bezwzględny  zakaz wchodzenia do wody oraz korzystania z kąpielisk.

 • 9 lutego 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Urząd Morski w Gdyni znacząco wzmocnił ochronę brzegu w rejonie Półwyspu Helskiego

-Realizowany od 2018 roku projekt „Ochrona brzegów morskich w rejonie Półwyspu Helskiego został pomyślnie zakończony”. W jego ramach zrealizowano cztery niezwykle ważne zadania, których efekty zdecydowanie wzmocnią unikatowy i niezwykle malowniczy brzeg morski jednego z najpopularniejszych turystycznie obszarów Polski. Patrząc natomiast pod szerszym kątem na ochronę brzegów, wzmocniliśmy także naturalną osłonę Portu Gdynia i części Zatoki Gdańskiej - powiedział Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.  Główne zadania, wchodzące w zakres projektu to: Odbudowa ostróg zabezpieczających brzeg morski Półwyspu Helskiego                                                     Odbudowa opaski brzegowej w miejscowości Kuźnica                                                                                                     Monitoring rejonu Półwyspu Helskiego Zakup wyposażenia służb ochrony wybrzeża

 • 27 stycznia 2023
 • Marcin Skrzypek

Zawiadomienie o pierwszym spotkaniu konsultacyjnym w ramach aktualizacji projektu planu ochrony obszaru Natura 2000 Ostoja w Ujściu Wisły PLH 220044

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni wraz z Wykonawcami zapraszają na pierwsze spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w siedzibie Urzędu dnia 01.02.2023 w sali nr 026 (świetlica - poziom -1) przy ul. Chrzanowskiego 10 w Gdyni, o godz. 10.00.

 • 20 stycznia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Rozpoczyna się zasilanie brzegu morskiego piaskiem z prac na torze wodnym do Portu Gdynia

W ramach prac, prowadzonych przez Urząd Morski w Gdyni na torze wodnym do Portu Gdynia, rozpoczyna się odbudowa plaż w rejonie Gdyni i Gminy Kosakowo. W pierwszej kolejności wzmocnione zostaną odcinki brzegu w Babich Dołach i Mechelinkach, a następnie w Rewie.

 • 13 stycznia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Co słychać na budowie?   

Zakończona we wrześniu 2022 roku część budowy dwudziestotrzykilometrowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, to jak wiadomo jeszcze nie koniec całej inwestycji. Kanał Żeglugowy wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą oraz wyspą na Zalewie Wiślanym był pierwszym etapem, jaki został zrealizowany przez Urząd Morski w Gdyni w ramach programu wieloletniego. Cały czas trwają prace, związane z kolejnymi etapami.

 • 28 grudnia 2022
 • Magdalena Kierzkowska

Współpraca służb na rzecz bezpieczeństwa morskiego

W środę, 28 grudnia w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni podpisano porozumienia o współpracy w 2023 roku pomiędzy Urzędem Morskim w Szczecinie i Gdyni a Morskim Oddziałem Straży Granicznej i Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej.