Aktualności

 • 22 września 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Udane wodowanie URSY

We wtorek, 19 września br. zwodowano kolejny statek specjalistyczny, który zasili flotę Urzędu Morskiego w Gdyni. Pogłębiarka dedykowana jest nowej, ponad dwudziestokilometrowej drodze wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską i powstaje w ramach programu wieloletniego,  na podstawie którego realizowana jest cała inwestycja. Wykorzystywana będzie również do obsługi i utrzymania torów podejściowych do portów morskich do 18 m.

 • 28 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Szczęśliwa trzynastka Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza za nami

W sobotę, 26 sierpnia maratończycy spotkali się w Jastarni na XIII Bałtyckim Maratonie Brzegiem Morza, który jest jedynym tego typu biegiem w Polsce i jednym z dwóch w Europie. Trasa maratonu bowiem w całości została poprowadzona po plaży, co pozwoliło uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Pogoda jak zawsze dopisała, włącznie z możliwością kąpieli nie tylko w morzu ale także prysznicem prosto z nieba.

 • 23 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Już w najbliższą sobotę jedyny w swoim rodzaju Bałtycki Maraton Brzegiem Morza

W sobotę, 26 sierpnia 2023  roku tradycyjnie odbędzie się  XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, VIII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza oraz XII Bałtycki Bieg Dzieci Brzegiem Morza. Trasa maratonu w całości jest  poprowadzona po plaży, co pozwoli uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Jest to jedyny tego typu bieg w Polsce i jeden z dwóch w Europie.

 • 17 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Symboliczne podniesienie muzealnej bandery i flagi Urzędu Morskiego w Gdyni na motorówce sanitarnej „SAMARYTANKA” – pierwszej jednostce morskiej zbudowanej w Gdyni (1931 r.)

W czwartek, 17 sierpnia br.  w Muzeum Marynarki Wojenne w Gdyni miało miejsce symboliczne podniesienie muzealnej bandery i flagi Urzędu Morskiego w Gdyni na motorówce sanitarnej „SAMARYTANKA” – pierwszej jednostce morskiej zbudowanej w Gdyni (1931 r.)

 • 28 lipca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

SILNA BIAŁO-CZERWONA – żołnierze zapraszają na Święto Wojska Polskiego w całej Polsce

Silna Biało-Czerwona – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach liczne atrakcje oraz interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział.

 • 22 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

AKTUALIZACJA: Możliwość wydzierżawienia nieruchomości gruntowych w Porcie Morskim Łeba – zmiana terminu przetargu

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na wydzierżawienie na okres do 10 lat, nieruchomości gruntowych, położonych w granicach Portu Morskiego w Łeba (wraz z umocnionym nabrzeżem). Przetarg odbędzie się 22 sierpnia 2023 roku w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni. 

 • 19 lipca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

W ramach uchwalonego przez Rząd RP „Programu Wieloletniego” Urząd Morski w Gdyni wybuduje konstrukcję morską przy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

W czerwcu Rząd RP uchwalił Program Wieloletni, który zapewnia finansowanie kluczowych inwestycji na Pomorzu towarzyszących strategicznym projektom energetycznym. W ramach środków z Programu powstanie nowa linia kolejowa, nowa droga krajowa oraz konstrukcja morska do rozładunku (MOLF). Porozumienie określające zasady współpracy przy budowie tej konstrukcji podpisały 19 lipca 2023 roku Polskie Elektrownie Jądrowe oraz Urząd Morski w Gdyni.

 • 18 lipca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Szansa na udział w kolejnej strategicznej inwestycji hydrotechnicznej Urzędu Morskiego w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni szuka specjalistów do pracy przy realizacji „Budowy falochronu osłonowego w Porcie Gdańsk”. W ramach inwestycji na wodach Zatoki Gdańskiej powstanie falochron, tor wodny, obrotnica oraz oznakowanie nawigacyjne, zapewniające funkcjonowanie jednostki regazyfikacyjnej skroplonego gazu ziemnego (terminal FSRU).

 • 6 lipca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Nowy most obrotowy w Nowakowie już przejezdny  

W środę, 5 lipca rozpoczął się ruch kołowy przez most nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo. Most został zbudowany w ramach „Drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską cz. II”, której inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni. Obiekt pozytywnie przeszedł próby obciążeniowe w kwietniu, uzyskał niezbędne zgody i został dopuszczony do użytkowania.

 • 30 czerwca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Święto Morza 2023 za nami

Od 2013 roku jesteśmy jednym z organizatorów Święta Morza. Co roku przygotowujemy wydarzenia, przybliżające tematykę morską mieszkańcom Gdyni oraz turystom, licznie odwiedzającym miasto z morza i marzeń w tym okresie, szczególnie zaś zadania ponad stuletniego Urzędu Morskiego w Gdyni… Pokazy ratownicze, zwiedzanie jednostek oraz złożenie wieńca "Tym co odeszli na wieczną wachtę".