Logo Unii Europejskiej wraz z napisem Unia Europejska

Aktualności

Święto Morza 2022 – zapraszamy do zwiedzania statków Urzędu Morskiego w Gdyni

  • 15 czerwca 2022
Święto Morza 2022

Jak co roku, Urząd Morski w Gdyni jest jednym z organizatorów Święta Morza 2022. W ramach inauguracji obchodów, 17 czerwca o godzinie 12.00 Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni wraz z przedstawicielami pozostałych organizatorów Święta Morza złoży wieniec na morzu w hołdzie „Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę”.

W godzinach 10.00-15.00, w dniu 20 czerwca (poniedziałek) w Gdyni, dostępna będzie do zwiedzania jednostka Urzędu Morskiego ZODIAK II, a 26 czerwca (niedziela) jednostka hydrograficzna KONSTELACJA .

Statek ZODIAK II będzie zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim w Basenie I - Prezydenta (na miejscu postoju Daru Młodzieży). Statek KONSTELACJA w miejscu stałego postoju, tj. przy pirsie Nr 2 przy Nabrzeżu Prezydenta w Basenie I - Prezydenta.

ZODIAK II

KONSTELACJA

Święto Morza to wydarzenie nawiązujące do tradycji z okresu II Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy odbyło się w 1932 roku w Gdyni. Do kalendarza gdyńskich imprez obchody powróciły w 2013 roku i święto jest organizowane corocznie, w formie nawiązującej do przedwojennych tradycji miasta z morza i marzeń.

Tegoroczne Święto Morza to ponad 40 wydarzeń, które odbywać się będą przez 10  dni, od 17 do 26 czerwca w Gdyni. W programie znalazły się między innymi: regaty, zwiedzanie statków, parada żeglarska, koncerty i wystawy w przestrzeni miasta oraz interesujące wydarzenia w instytucjach kultury i szkołach morskich.

Tegoroczne obchody zostały uwzględnione w kalendarzu europejskich obchodów European Maritime Day 2022

W imieniu wszystkich organizatorów, zachęcamy do uczestnictwa!

Szczegółowy kalendarz wydarzeń

 

 

24 listopada 2023

Falochrony osłonowe o długości 2,5 km dla Portu Z…

„Budowa falochronów osłonowych, stanowiących morską infrastrukturę do…