
Egzaminy
- 6 marca 2020
Informacje o egzaminach
W celu uszczegółowienia zagadnień związanych z sposobem i terminami składania wniosków o egzamin na kwalifikacje uprawniające do wykonywania prac podwodnych KKN informuje:
- Egzamin przeprowadza się na pisemny wniosek zainteresowanej osoby, złożony w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni lub przesłany pocztą.
Przykładowe wnioski możecie państwo znaleźć poniżej.
W imieniu zainteresowanej osoby przedmiotowy wniosek może zostać złożony przez Ośrodek szkolenia. W tym przypadku wymagane jest dołączenie pełnomocnictwa administracyjnego udzielonego przez każdego z kursantów wraz z wymaganą opłatą dokonaną na rachunek Urzędu Morskiego w Gdyni”. Numer konta bankowego Urzędu Morskiego w Gdyni: NBP O/GDAŃSK 92101011400065782231000000.
- Do wniosku o przeprowadzenie egzaminu należy dołączyć:
- kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań określonych w art. 20 Ustawy z dnia 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych (Dz.U. 2003 nr 199 poz. 1936 z póżn. zm.);
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wystawione przez ośrodek uznany przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni;
- kopię dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty egzaminacyjnej;
- kopię dokumentu o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania prac podwodnych (tylko w przypadku ubiegania się o kwalifikacje w charakterze nurka);
- kopię umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków zawartej na czas trwania etapu praktycznego egzaminu.
2. Opłatę egzaminacyjną w wysokości:
- Na stopień nurka III i nurka II klasy 180 j.t.
- Na stopień nurka I klasy i nurka saturowanego 300 j.t.
- Na stopień kierownika prac podwodnych III, II i I klasy250 j.t.
- Na stopień operatora systemów nurkowych150 j.t.
Za egzamin poprawkowy pobiera się opłatę w wysokości 50% opłat określonych w pkt. 2.
Wartość złotówkową jednostki taryfowej (j.t.) stanowi równowartość 0,2 SDR – Specjalnych Praw Ciągnienia (jednostki rozrachunkowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego) liczoną według średniego kursu NBP.
- Informacje o jej aktualnym wymiarze uzyskacie Państwo w Urzędzie Morskim tel: 58-355-3369
- Opłatę należy wnieść w terminie umożliwiającym rozpatrzenie wniosku oraz powiadomienie osoby zainteresowanej, tj. nie później niż na 14 dni przed planowanym terminem egzaminu.
- W ramach ubiegania się o uprawnienia: Nurka III, II, I Klasy; Nurka Saturowanego oraz Kierownika Prac Podwodnych III, II, I Klasy osoba (bądź Ośrodek reprezentujący osobę zainteresowaną) dołącza również kopię zapisu w formie obrazu i dźwięku na informatycznym nośniku danych obowiązkowych zadań zaliczeniowych.
- Wniosek niekompletny nie jest rozpatrywany i jest zwracany wraz z wniesioną opłatą egzaminacyjną.
- Egzamin przeprowadza się w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o jego przewidywanym terminie. Informację
o przewidywanym terminie egzaminu Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni podaje do publicznej wiadomości poprzez jej wywieszenie w siedzibie Urzędu oraz zamieszczenie na stronie internetowej UM Gdynia. - Zainteresowaną osobę powiadamia się o rozpatrzeniu wniosku oraz o przewidywanym terminie i miejscu przeprowadzenia egzaminu, nie później niż 14 dni.
- Osoba, która z przyczyn losowych nie przystąpiła do egzaminu w wyznaczonym terminie albo która z przyczyn losowych przerwała egzamin, może przystąpić do egzaminu w kolejnym terminie, bez konieczności wnoszenia ponownej opłaty za egzamin.
- Osobie, która nie przystąpiła do egzaminu i zawiadomiła Dyrektora UM Gdynia nie później niż na 3 dni przed terminem rozpoczęcia egzaminu, zwraca się wniesioną opłatę egzaminacyjną.
- Osoba, która przerwała egzamin z przyczyn innych niż losowe albo która uzyskała ocenę negatywną, może przystąpić do egzaminu w kolejnym terminie, po ponownym wniesieniu opłaty egzaminacyjnej.
Pliki do pobrania
-
Autor wpisuPaweł Golik
-
Data utworzenia wpisu6 marca 2020
-
Zmodyfikowany1 lipca 2022 przez admin