Logo Unii Europejskiej wraz z napisem Unia Europejska

Aktualności

 • 10 października 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Urząd Morski w Gdyni nagrodzony Złotą Kotwicą Baltexpo 2023 za modernizację układu falochronów osłonowych w Porcie Północnym w Gdańsku

Urząd Morski w Gdyni został wyróżniony nagrodą Złota Kotwica, tradycyjnie wręczaną podczas Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO, za realizację projektu „Modernizacja układu falochronów osłonowych w Porcie Północnym w Gdańsku”.

 • 3 października 2023
 • Magdalena Kierzkowska

„Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – etap I” z tytułem „Budowa Roku 2022” oraz nagrodą specjalną w XXXIII Finale Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa

Nagrody przyznane Urzędowi Morskiemu w Gdyni, w imieniu całego Zespołu realizującego inwestycję z dużym poświeceniem , odebrał Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu wraz  z Barbarą Olczyk, Z-cą Dyrektora ds. Inwestycji. Dziękując za wyróżnienia, Wiesław Piotrzkowski powiedział: - Nagrody Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa mają szczególne znaczenie z uwagi na fakt, że przyznawane są przez wybitnych specjalistów, fachowców branży budowlanej. W związku z tym nasza wdzięczność i duma jest ogromna.

 • 27 września 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Światowy Dzień Morza – Jubileusz Konwencji MARPOL

Światowy Dzień Morza - Jubileusz Konwencji MARPOL. Zobacz Kapitanat Portu Gdynia w niebieskich barwach! 28 września 2023r. obchodzić będziemy  Światowy Dzień Morza. Tegoroczne hasło brzmi "MARPOL at 50 – Our commitment goes on".

 • 22 września 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Udane wodowanie URSY

We wtorek, 19 września br. zwodowano kolejny statek specjalistyczny, który zasili flotę Urzędu Morskiego w Gdyni. Pogłębiarka dedykowana jest nowej, ponad dwudziestokilometrowej drodze wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską i powstaje w ramach programu wieloletniego,  na podstawie którego realizowana jest cała inwestycja. Wykorzystywana będzie również do obsługi i utrzymania torów podejściowych do portów morskich do 18 m.

 • 28 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Szczęśliwa trzynastka Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza za nami

W sobotę, 26 sierpnia maratończycy spotkali się w Jastarni na XIII Bałtyckim Maratonie Brzegiem Morza, który jest jedynym tego typu biegiem w Polsce i jednym z dwóch w Europie. Trasa maratonu bowiem w całości została poprowadzona po plaży, co pozwoliło uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Pogoda jak zawsze dopisała, włącznie z możliwością kąpieli nie tylko w morzu ale także prysznicem prosto z nieba.

 • 23 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Już w najbliższą sobotę jedyny w swoim rodzaju Bałtycki Maraton Brzegiem Morza

W sobotę, 26 sierpnia 2023  roku tradycyjnie odbędzie się  XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, VIII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza oraz XII Bałtycki Bieg Dzieci Brzegiem Morza. Trasa maratonu w całości jest  poprowadzona po plaży, co pozwoli uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Jest to jedyny tego typu bieg w Polsce i jeden z dwóch w Europie.

 • 17 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

Symboliczne podniesienie muzealnej bandery i flagi Urzędu Morskiego w Gdyni na motorówce sanitarnej „SAMARYTANKA” – pierwszej jednostce morskiej zbudowanej w Gdyni (1931 r.)

W czwartek, 17 sierpnia br.  w Muzeum Marynarki Wojenne w Gdyni miało miejsce symboliczne podniesienie muzealnej bandery i flagi Urzędu Morskiego w Gdyni na motorówce sanitarnej „SAMARYTANKA” – pierwszej jednostce morskiej zbudowanej w Gdyni (1931 r.)

 • 28 lipca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

SILNA BIAŁO-CZERWONA – żołnierze zapraszają na Święto Wojska Polskiego w całej Polsce

Silna Biało-Czerwona – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach liczne atrakcje oraz interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział.

 • 22 sierpnia 2023
 • Magdalena Kierzkowska

AKTUALIZACJA: Możliwość wydzierżawienia nieruchomości gruntowych w Porcie Morskim Łeba – zmiana terminu przetargu

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na wydzierżawienie na okres do 10 lat, nieruchomości gruntowych, położonych w granicach Portu Morskiego w Łeba (wraz z umocnionym nabrzeżem). Przetarg odbędzie się 22 sierpnia 2023 roku w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni. 

 • 19 lipca 2023
 • Magdalena Kierzkowska

W ramach uchwalonego przez Rząd RP „Programu Wieloletniego” Urząd Morski w Gdyni wybuduje konstrukcję morską przy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

W czerwcu Rząd RP uchwalił Program Wieloletni, który zapewnia finansowanie kluczowych inwestycji na Pomorzu towarzyszących strategicznym projektom energetycznym. W ramach środków z Programu powstanie nowa linia kolejowa, nowa droga krajowa oraz konstrukcja morska do rozładunku (MOLF). Porozumienie określające zasady współpracy przy budowie tej konstrukcji podpisały 19 lipca 2023 roku Polskie Elektrownie Jądrowe oraz Urząd Morski w Gdyni.