Aktualności

Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę…

  • 31 października 2022
Groby Pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni na Cmentarzu w Redłowie

Nadchodzi czas wspomnień, refleksji i modlitwy za zmarłych. Nasze myśli szczególnie wędrują ku TYM, CO Z MORZA NIE POWRÓCILI… W tym szczególnym czasie listopadowej zadumy wspominamy wszystkich, którzy odeszli na wieczną wachtę podczas działań wojennych, w trakcie pełnienia służby państwowej, w wyniku katastrof morskich, podczas codziennej pracy w marynarce handlowej i rybołówstwie, a także pasjonatów i pionierów żeglarstwa morskiego.

Dyrektor urzędu Morskiego w Gdyni przy grobach Pracowników zamordowanych w lasach piaśnickich

W poniedziałek, 31 października Dyrektor urzędu Morskiego w Gdyni, Wiesław Piotrzkowski odwiedził Cmentarz Wojenny w Gdyni Redłowie, aby upamiętnić wziętych do niewoli przez Niemców, a następnie zdradliwie pomordowanych w listopadzie 1939 roku w lasach pod Piaśnicą Pracowników Urzędu Morskiego m.in. inż. Stanisława Łęgowskiego, ówczesnego Dyrektora Urzędu, inż. Mariana Bukowskiego, Naczelnika Wydziału Technicznego, Stanisława Jagodzińskiego, Zastępcę Naczelnika Wydziału Handlowego, Lucjana Michalskiego, Kierownika Oddziału Finansowego oraz Jana Kwiatkowskiego, Palacza na dradze.

Pod znajdującą się w naszej siedzibie głównej tablicą, uwieczniającą ten tragiczny moment z historii polskiej administracji morskiej i śmierć jedenastu Pracowników Urzędu, jak co roku palą się znicze.

Z symboliczną wiązanką będziemy również 1 listopada pod pomnikiem „Zaginionych na morzu” na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, gdzie  swoich zmarłych Kolegów tradycyjnie wspominają pomorscy żeglarze.

 

27 stycznia 2023

Zawiadomienie o pierwszym spotkaniu konsultacyjny…

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni wraz z Wykonawcami zapraszają na pi…

20 stycznia 2023

Rozpoczyna się zasilanie brzegu morskiego piaskie…

W ramach prac, prowadzonych przez Urząd Morski w Gdyni na torze wodny…