Aktualności

Szczęśliwa trzynastka Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza za nami

  • 28 sierpnia 2023
start trzynastego maratonu brzegiem morza w Jastarni na plaży

W sobotę, 26 sierpnia maratończycy spotkali się w Jastarni na XIII Bałtyckim Maratonie Brzegiem Morza, który jest jedynym tego typu biegiem w Polsce i jednym z dwóch w Europie. Trasa maratonu bowiem w całości została poprowadzona po plaży, co pozwoliło uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Pogoda jak zawsze dopisała, włącznie z możliwością kąpieli nie tylko w morzu ale także prysznicem prosto z nieba.

Najlepszy czas tegorocznej edycji maratonu to 03:19:57.18 i należy do Adriana Przybyły  z RUN GOKU TEAM z Iławy, wśród pań zwyciężyła Dagmara Jaciuk z Zalasewa z czasem 04:19:41.14. Tradycyjnie tego dnia już po raz VIII wystartował również półmaraton, w którym zwycięzcą, tak jak w roku ubiegłym, okazał się Rafał Siekierski z FUNDACJI BIEGAMY POLESIE z Bełchowa z czasem 01:40:10.46, a wśród pań zwyciężyła Beata Zaręba z Pruszkowa, która pokonała dystans 21,0975 km w czasie 01:57:49.42.

biegacze na trasie maratonu brzegiem morza

Tego dnia, oprócz maratonu i półmaratonu odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży w kilku kategoriach. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 200 lub 400 m. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe oraz wspaniałe nagrody, ufundowane przez głównego sponsora Hotel Bryza Resort&Spa oraz Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz SKS Surfingowy Klub Sportowy.

dekoracja zwycięzców maratonu kobiety
zwycięzcy maratonu na scenie mężczyźni

 

Wyniki maratonu 

Wyniki półmaratonu

Pełna fotorelacja z wydarzenia

Dekoracja zwycięzców na scenie w porcie Jastarnia połączona była z zakończeniem XII Bałtyckich Regat o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Wręczono liczne nagrody i puchary, w tym te najcenniejsze – od Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla zwycięzców maratonu w kategorii kobiet i mężczyzn.

dekoracja uczestników regat

W bałtyckich regatach udział wzięło 10 załóg, reprezentujących instytucje i firmy, związane z gospodarką morską. W grupie I najszybszym jachtem na mecie był NAUTICUS z załogą Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, w grupie II pierwsze miejsce zajął jacht VENUS z Urzędu Morskiego w Gdyni, natomiast w kategorii załóg urzędów morskich zwyciężył HADAR z załogą również z gdyńskiego urzędu. W regatach wzięły udział załogi reprezentujące Urząd Morski w Szczecinie, Morski Oddział Straży Granicznej, Marynarkę Wojenną RP, Ligę Morską i Rzeczną oraz Klub Marynarki Wojennej KOTWICA, który od początku wspomaga nas przy organizacji zawodów.

Organizatorami wydarzeń są - Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz  Liga Morska i Rzeczna. Niezmiennie, co roku biegi wspierają partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni, Miasto Władysławowo, Morski Oddział Straży Granicznej, Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, The North Event, KONSAL sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji Władysławowo. Swój udział mają również wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jastarni oraz UKS Delfin Jastarnia.

Sukces naszej imprezy biegowej  to przede wszystkim  zasługa wielu  sponsorów, miedzy innymi Sponsora Głównego - Hotelu Bryza w Juracie oraz Hotelu Dom Zdrojowy Resort&Spa w Jastarni, którzy są z nami od pierwszej edycji wydarzenia. W tym roku wsparli nas również: Pracownia Projektowa Budownictwa Hydrotechnicznego „Aquaprojekt,” Sp. z o.o., Baltic Hub, Best Western Hotel Jurata, Chipolbrok S.A., Matbet, SKS Surfingowy Klub Sportowy, Port Gdańsk, Przedsiębiorstwo Comal Sp. z o.o., Polski Rejestr Statków oraz Hotel Lido w Juracie.

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy i rozpoczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji naszych wydarzeń!

jachty na starcie regat o pucha Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni

medale maraton 2023

 

13 maja 2024

IV edycja letniego wolontariatu w zakresie ochron…

Urząd Morski w Gdyni już po raz czwarty zaprasza wszystkich chętnych …

10 maja 2024

Obwieszczenie Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni …

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni podaje do publicznej wiadomości inf…