Aktualności

Otwarcie kanału żeglugowego nastąpi w sobotę 17 września 2022 roku

  • 1 września 2022
Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej
fot. NDI/Besix

Od momentu otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną przejście przez śluzę odbywać się będzie zgodnie z przepisami portowymi, które wkrótce zostaną podane do publicznej wiadomości. Stanowią one, że śluzowanie statków może odbywać się jedynie w porze dziennej i w ściśle określonych godzinach.

Pierwsze wyjście jednostek ze śluzy nastąpi 17 września br. w godzinach popołudniowych. Pierwszym statkiem będzie flagowa jednostka Urzędu Morskiego w Gdyni, 60-metrowy, wielozadaniowy ZODIAK II. W uroczystości wezmą udział także jednostki  Marynarki Wojennej RP, Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz jednostki hydrograficzne i patrolowo-kontrolne administracji morskiej.

O możliwości śluzowania, po zakończeniu oficjalnej części uroczystości oraz dyslokacji jednostek, biorących w niej udział, będzie decydował Kapitanat Portu Nowy Świat. Jednocześnie informujemy, że jedynym ograniczeniem śluzowania są względy bezpieczeństwa, określone przepisami portowymi i żegluga w porze dziennej.

Dokładny harmonogram uroczystości i imprez towarzyszących niebawem zostanie opublikowany przez Ministerstwo Infrastruktury.

25 listopada 2022

Uroczystości pogrzebowe Zastępcy Dyrektora Urzędu…

Nabożeństwo Żałobne w intencji kpt.ż.w. Macieja Jeleniewskiego odbędz…

24 listopada 2022

Żegnamy kpt. ż. w. Macieja Jeleniewskiego, Zastęp…

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o nagłej śmierci w dniu 23 li…