XI Bałtycki Maraton Brzegiem Morza już w najbliższą sobotę!

Program XI Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza Tradycyjnie, w ostatni weekend wakacji zapraszamy do Jastarni na kolejną edycję wyjątkowego i niepowtarzalnego maratonu brzegiem morza. Już w sobotę, 28 sierpnia o godz. 9.00 piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną zmagań śmiałków, którym nie są straszne piasek i morska bryza. Na najmłodszych czekają równie niezapomniane atrakcje – biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w, jubileuszowej w tym roku, walce o X Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

W dobie wielkiej popularności biegania, gdy maratony odbywają się praktycznie w każdym możliwym miejscu, my zapraszamy do udziału w biegu, który pod wieloma względami jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem, odbywającym się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu (Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia) jest  piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale.

Serdecznie zapraszamy do udziału naszych stałych uczestników, którzy szczególnie cenią sobie kameralny charakter i rodzinną atmosferę imprezy, a także oczywiście wszystkich, którzy chcą poczuć wiatr na twarzy i zmierzyć się z nowym, biegowym wyzwaniem.

Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu jak Półwysep Helski jest tylko jedna!

Tegoroczna edycja tego wyjątkowego biegu, od 11 lat organizowanego przez Ligę Morska i Rzeczną, Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnię, Miasto Władysławowo oraz Związek Miast i Gmin Morskich, możliwa jest dzięki ogromnemu wsparciu Hotelu Bryza w Juracie, Portu Gdynia, DCT Gdańsk, Matbet Betonowa Marka, Firmy Comal, Hotelu Dom Zdrojowy, Polskiego Rejestru Statków , Liberty Motors, the North Event i Koszy Plażowych Jastarnia. Nieoceniony wkład w naszą imprezę biegową od lat mają również Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni, Morski Oddział Straży Granicznej, Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie, Szkoła Podstawowa w Jastarni im. Józefa Wybickiego, Firma Konsal, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Jastarnia, Policja Puck, Straż Miejska Jastarnia oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy!

Mamy jeszcze wolne miejsca! Zapisać można się w biurze zawodów (Latarnia Morska w Jastarni, wejście na plażę nr 50):

  • 27.08.br. w godz. 18.30-21.00
  • 28.08.br. w godz. 7.00-8.15

Szczegóły na: www.zapisyelektroniczne.pl