Srebrny Sekstant za 2019 roku dla Joanny Pajkowskiej

Srebrny Sekstant za 2019 rok dla kpt.  Joanny Pajkowskiej

Gala Rejs Roku- Srebrny Sekstant 2019 fot. 1

Jubileuszowa, 50 gala wręczenia najważniejszych żeglarskich nagród Rejs Roku – Srebrny Sekstant przyznanych za żeglarskie dokonania w roku 2019, odbyła się tradycyjnie w pierwszy piątek marca, w murach Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Trofeum główne trafiło do rąk Joanny Pajkowskiej – pierwszej Polki, która samotnie i bez zawijania do portów opłynęła świat.

Gala Rejs Roku- Srebrny Sekstant 2019 fot. 2

W imieniu Marka Gróbarczyka, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, nagrodę główną – Srebrny Sekstant wręczył  Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, kpt.ż.w. Wiesław Piotrzkowski. Podczas ceremonii odczytał również list gratulacyjny skierowany przez Pana Ministra do laureatki nagrody głównej, kpt. Joanny Pajkowskiej i pozostałych nagrodzonych, w którym napisano m.in.:

Serdecznie gratuluję tej nagrody kapitan Joannie Pajkowskiej, która jako jedyna Polka opłynęła świat samotnie bez zawijania do portów. Dokonania polskich żeglarzy to najlepsza wizytówka Polski i świadectwo niezłomności, wytrwałości oraz konsekwentnego dążenia do celu. Tymi cechami wykazali się także laureaci drugiej i trzeciej nagrody oraz wszyscy dziś wyróżnieni. Pragnę podziękować organizatorom jubileuszowej edycji wręczenia nagród oraz zgromadzonym, którzy swoją pasję do żeglarstwa przekazują kolejnym pokoleniom. Wierzę, że ten wspaniały i wymagający sport będzie na trwałe łączył najwspanialsze polskie tradycje podkreślając morski charakter naszego państwa i niezłomny charakter jego mieszkańców.

Gala Rejs Roku- Srebrny Sekstant 2019 fot. 3

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym podczas tegorocznej Gali!

SAD. Rejs Roku 2019 Gala fot.4

Szczegółowa relacja z wydarzenia:

https://oficynamorska.pl/2020/srebrny-sekstant-za-rok-2019-trafil-do-joanny-pajkowskiej/

https://zeglarski.info/artykuly/srebrny-sekstant-za-rok-2019-trafil-do-joanny-pajkowskiej/

https://zeglarski.info/artykuly/najlepsze-z-najlepszych-polskie-zeglarki-ktore-przeszly-do-historii/

Zdjęcia: Cezary Spigarski/OficynaMorska.pl