Święto Morza 2019

Obchody Święta Morza 2019 już za nami. W piątek, 21 czerwca br. o godzinie 12.00 z pokładu Jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni przedstawiciele Organizatorów uczcili minutą ciszy pamięć po zmarłych i złożyli do morza wieniec w hołdzie tym, co odeszli na wieczną wachtę.

Tego samego dnia „Koncertem na dobry początek – Zagan Acoustic i Joanna Knitter”  na ORP Błyskawica oficjalnie rozpoczęto obchody.

Jak co roku zorganizowaliśmy ćwiczenie pokazowe działań antyterrorystycznych i ratowniczych pod kryptonimem „KORSARZ-19”. Pokaz działania służb rozpoczął się 27 czerwca o godzinie 14.00. Zarówno Gdynianie, jak i turyści mogli podziwiać działania służb odpowiedzialnych za ratownictwo morskie oraz reagowanie na zagrożenia na morzu. W tym roku rolę jednostki opanowane przez terrorystów odegrał prom Nova Star Polskiej Żeglugi Bałtyckiej POLFERRIES.

Link do filmu przygotowanego przez portal GospodarkaMorska.pl

https://www.gospodarkamorska.pl/MW,Sluzby-Morskie/terrorysci-na-promie-nova-star-cwiczenia-antyterrorystyczne-i-ratownicze-pod-kryptonimem-korsarz-19-w-gdyni.html

Link do filmu przygotowanego przez portal Trojmiasto.pl

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pokazy-antyterrorystow-i-ratownikow-na-wodzie-w-Gdyni-n135772.html

Podczas obchodów święta Morza w dniach 21-30.06.19 roku odbyło się wiele koncertów, regat, rejsów po wodach Zatoki Gdańskiej oraz wystaw, wykładów i pokazów filmów poświęconych historii i gospodarce morskiej. Na zakończenie, już tradycyjnie, Marynarka Wojenna RP, w ramach swojego święta, przygotowała moc atrakcji, włącznie z piknikiem marynarskim w okolicy Akwarium Gdyńskiego. Całość tegorocznego programu oraz więcej informacji na temat samego Święta Morza 2019 oraz jego Organizatorów można znaleźć na stronie: https://www.gdynia.pl/swieto-morza,7220/swieto-morza-2019,537195

Frekwencja i zainteresowanie mieszkańców i turystów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Liczymy na spotkanie z Państwem za rok!