Obchody Święta Niepodległości w Choczewie z udziałem Urzędu Morskiego w Gdyni

Stoisko Urzędu Morskiego w Gdyni podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Choczewie

Stoisko Urzędu Morskiego w Gdyni podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Choczewie

11 listopada 2018 roku  w Choczewie odbyła się uroczystość upamiętniająca obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Specjalny przystanek okolicznościowy został przygotowany przez pracowników Obwodu Ochrony Wybrzeża w Lubiatowie. Znalazły się tam m.in. pamiątkowe zdjęcia oraz dyplomy z lat 50-tych, dotyczące ochrony brzegów morskich, jak również najnowsze zdjęcia z prac prowadzonych przez nasz Urząd.

W trakcie uroczystości lokalni artyści zaprezentowali program, który przybliżył dzieje związane z walką o niepodległość Polski w latach 20-tych. Elementem morskim podczas uroczystości była prezentacja Obwodu Ochrony Wybrzeża oraz przystanek Urzędu, na którym  co pół godziny pamiątkowy dzwon wybijał szklanki. Na przystanku znalazło się także miejsce dla najmłodszych – kaszyca z piaskiem morskim, gdzie dzieci mogły poczuć się jak na plaży.

Pracownicy Obwodu Lubiatowo udzielali informacji na tematy związane z funkcjonowaniem Urzędu i pracami, które aktualnie prowadzimy. Rozdano też pamiątkowe znaczki „ Nie było jej a jest. Polska! Na zakończenie stoisko Urzędu  odwiedził komendant Józef Piłsudski.

Przygotowanie przystanku, udział w uroczystych obchodach, spotkanie z mieszkańcami, możliwość prezentacji oraz dokonań naszego Urzędu spotkało się z zainteresowaniem i życzliwym odbiorem ze strony wszystkich odwiedzających. Dziękujemy kolegom z OOW Lubiatowo za pracę włożoną w budowę przystanku oraz wszystkim w Urzędzie, którzy przyczynili się do jego powstania.