Otwarcie dla zwiedzających placówki terenowej w Gdańsku Jelitkowie

Budynek placówki otoczony zieleniąDyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni zaprasza do zwiedzania placówki terenowej Obwodu Ochrony Wybrzeża Sobieszewo przy ulicy Jantarowej 7 w Gdańsku Jelitkowie (przy wejściu na plażę nr 63).
Nasi pracownicy oprowadzą Państwa po obiekcie, zapoznają z historią tego miejsca oraz charakterem działalności Urzędu Morskiego w Gdyni w dziedzinie ochrony brzegów morskich, jak również opowiedzą o codziennym trudzie zmagań człowieka z żywiołem.
Na terenie placówki zobaczyć można galerię archiwalnych zdjęć oraz wydawnictw traktujących o sposobach zabezpieczania brzegów morskich na przestrzeni dziesięcioleci.
W czasie zwiedzania opowiemy o metodach budowy, formowania i utrwalania wydm, zaprezentujemy formy ich biologicznej zabudowy oraz przedstawimy sposoby ochrony flory i fauny w pasie technicznym ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rodzimych. Zachęcamy do zadawania pytań, postaramy się udzielać wyczerpujących odpowiedzi.
Placówka będzie udostępniona dla zwiedzających od dnia 19.06.2018 do 18.09.2018 w każdy wtorek w godzinach 9.00 – 14.00.

Sztuczna wydma na terenie placówki Izba muzealna