Zapraszamy na maraton oraz półmaraton po bałtyckiej plaży

Tradycyjnie już na ostatni weekend wakacji zapraszamy do Jastarni na Półwysep Helski na kolejną edycję maratonu oraz półmaratonu.

W sobotę 26 sierpnia, piękna plaża półwyspu będzie areną „VIII Bałtyckiego Maratonu brzegiem morza” oraz „IV Bałtyckiego Półmaratonu brzegiem morza”. Nie zapomnimy też o dzieciach, dla których przygotowaliśmy biegi na dystansach 200 i 500 metrów .

W dobie wielkiej popularności biegania, gdy maratony odbywają się praktycznie w każdym możliwym miejscu my zapraszamy na udział w biegu, który pod pewnym względem jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Przypomnimy, że jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem odbywającym się w całości po plaży. Trasą biegu jest piaszczysty brzeg plaży obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cechy ubitej gruntowej drogi. Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach pokonać 42 km, czy też nie chcą zbytnio eksploatować swoich sił przed jesiennymi maratonami, stworzyliśmy możliwość przebiegnięcia dystansu o połowę krótszego.

Po biegach zapraszamy na poczęstunek oraz wręczenie nagród na scenie w Porcie Jastarnia, gdzie odbędzie się także festyn na zakończenie wakacji.

Zainteresowanych większą ilością informacji odsyłamy do zakładki z regulaminami biegów zamieszczonego w kalendarzu imprez.

W trosce o bezpieczeństwo imprezy oraz zadowolenie uczestników z wysokiej, jakości obsługi wyznaczyliśmy limity biegaczy na oba biegi i mamy nadzieję, biorąc pod uwagę trwającą modę na bieganie, że zostaną one w tym roku w pełni wykorzystane. Do tej chwili na liście startowej znajduje się już 150 osób.

Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też już mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak niepowtarzalnym miejscu jest tylko jedna. Dla maratończyków i ich rodzin, będących jak zwykle najwierniejszymi kibicami, będzie to wspaniała okazja na miłe spędzenie ostatnich chwil  lata w jednym  z najatrakcyjniejszych miejsc naszego kraju.

Do zobaczenia na starcie.