MOTO-ROCK w Choczewie

Punkt edukacyjny Urzędu Morskiego w Gdyni

W dniach 2-4 czerwca w Choczewie odbył się zlot fanów motoryzacji i muzyki rockowej pod nazwą MOTO-ROCK, któremu patronował Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni. W ramach imprezy odbyły się między innymi wyścigi motocykli crossowych i quadów, rajd zabytkowych traktorów, koncerty rockowe oraz loty balonem. Dodatkową atrakcją zlotu była parada wszystkich pojazdów do Lubiatowa, gdzie odbył się przejazd traktorów po plaży oraz pokaz maszyn LKT organizowany przez słowacką firmę.

Czynny udział w wydarzeniu wzięli pracownicy terenowi Inspektoratu Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni, którzy wystawili punkt edukacyjny.
W punkcie tym można było zapoznać się z pracą służb ochrony wybrzeża, a także roślinnością wydmową, którą należało rozpoznać przy pomocy klucza. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot – Vigvam wykonany z wierzby wiciowej, w którym wykonano piaskownicę dla najmłodszych z piaskiem plażowym. Wierzba wiciowa wykorzystywana jest przez pracowników Urzędu Morskiego do wykładania na nowo powstających wydmach w celu zatrzymania lotnych piasków, a także do umacniania wjazdów na plażę.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Osoby, które prawidłowo rozwiązywały zagadki dotyczące wydm i ich ochrony otrzymywały nagrody.

Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę.

Rozpoznawanie gatunków roślin wydmowych Zabytkowe ciągniki na plaży Prezentacja zabytkowych ciągników na plażyNamiot z bierzby wiciowej, wewnątrz piaskownica i odwiedzający